Siber Güvenlik Sigortası

Cyberella Siber Güvenlik Sigortası

Cyberella, 18-60 yaş arası bireyleri hem sanal hem de gerçek kimlik hırsızlığına karşı güvence altına alan, sigortalının hasarı olmadan da önleyici asistans hizmetlerle korunmasını sağlayan bir sigorta ürünüdür.

Cyberella Hangi Durumları Koruma Altına Alır?

  • Kimlik hırsızlığı/sahtekârlığı durumunda yapılan harcamalar

  • Kimlik çalınması/kaybolması sonrası yapılan yenileme harcamaları

  • ATM kapkaç/gasp olayları

  • Kişisel şifrelerin çalınması (online bankacılık hizmetleri, finansal kurumlara ait internet hesapları, kredi veya banka kartları vb)

  • Hukuki süreçler

Neden Ray Sigorta?

Sadece hasar durumunda değil, sigorta süresince dijital güvence veri izleme hizmeti ile riski tespit eder, koruma yazılımı ile sigortalıya ait kayıtlı cihazlarda yer alan kişisel verilere gelebilecek risklere karşı koruma sağlar.

Dijital Güvence Veri İzleme Hizmeti: Kişisel veriler, poliçe süresince, 7/24 tehlikeli web siteleri dâhil olmak üzere tüm internet üzerinde taranır. Kişisel verilerin takibi sırasında şüpheli veya belirlenmiş bir durum tespit edilmesi durumunda uyarı göndererek aksiyon planları sunar.


Uzman Danışman: Kimlik hırsızlığına yönelik mağduriyet durumunda size özel tayin edilecek uzman danışmanlar süreç çözümlenene kadar her türlü konuda yardımcı olur.Koruma Yazılımı: Plan kapsamında aynı aile içerisinde 5 kişiye kadar PC, Mac, telefon (iOS, Android) olmak üzere cihazların içindeki kişisel bilgilere yönelik karşılaşılabilecek kötü niyetli saldırılara ve casus yazılımlara karşı maksimum güçlendirilmiş güvenlik koruması sağlayan güvenli tarayıcı yazılımı sunar.

Gazete Zayii İlanı: Sigortalıya ait kimliklerin kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilmesi veya kaybolması durumunda, olası tehditlere karşı kişiyi güvenceye almak amacı ile plan kapsamında kayıt ettirilen kimlikler için, ulusal yayın yapan bir günlük gazetede kayıp ilanı verilmesini ve gazete örneğinin size iletilmesini sağlar.

Kimlik Bilgilerinin Kaydı ve Ulaştırılması: Kayıp veya çalınma durumu sonrasında kimliklerinize ait bilgiler, ihtiyaç halinde kullanabilmeniz için güvenli bir şekilde saklanır.

Teminat Kapsamı İle İlgili Bilgiler

Kimlik Hırsızlığı/Sahtekârlığı: Kimlik bilgilerinin kötü niyetli kişiler tarafından bilginiz dışında kullanımı nedeniyle uğranan gelir kayıpları, yapılacak hukuki masraflar, hukuksal süreçte ulaşım ve iletişim amaçlı harcanan belirli limite kadar olan masraflar teminat kapsamında karşılanır.

Kimlik Yenileme: Kimliklerinizden bir ya da birkaçını kayıp veya çalıntı nedeni ile yenilemeniz durumunda, yeni kimliğin çıkarılması sürecinde talep edilebilecek başvuru ücretleri, her türlü harç ve kart ücretleri kimlik yenileme teminatı kapsamında karşılanır.

Kişisel Şifre Çalıntı: Kişisel şifrelerinizin dijital ortamda veya fiziksel tehdit uygulanarak ele geçirilmesi sonrasında yapılan usulsüz işlemler sebebiyle banka veya finansal kurum tarafından sorumlu tutulduğunuz maddi kayıplar teminat kapsamında karşılanır. Kimlik hırsızlığı harcamalarına ilişkin olarak “kimlik hırsızlığı” veya “kişisel şifre çalıntı” teminatlarından yalnızca birine yapacağınız tazminat talebiniz kabul edilir. 

ATM Kapkaç: ATM'den yapılan para çekme işlemlerini takiben 30 dakika içerisinde, para çekilen ATM'nin 50 m yakınına kadar mesafede gasp, kapkaç olaylarına maruz kalınması ve çekilen tutarın çalınması maksimum belirlenen limite kadar teminat altındadır.

Hukuksal Koruma: Poliçe kapsamındaki teminatların biri veya hepsine bağlı olarak doğabilecek uyuşmazlıklar belirlenen limite kadar teminat altındadır.

 TEMİNATLAR

TEMİNAT LİMİTİ

 Kimlik Hırsızlığı Teminatı   

20.000 TL

 Kimlik Yenileme Teminatı

1.000 TL

 Kişisel Şifre Çalıntı Teminatı

5.000 TL

 ATMKapkaçTeminatı                                                 

2.500 TL

 Hukuksal Koruma

10.000 TL

 

İLETİŞİM FORMU

Lütfen Bekleyiniz... Yükleniyor

Captcha

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ